KONUŞMACILAR

 • image01

  Kemal Göksan

  Tıp fakültesi mezunu olan Dr. Göksan, mezuniyetini takiben psikiyatri uzmanlığı eğitimi aldı. Tıp fakültesinde, öğrencilik yıllarında, nöro-anatomi konusunda çalışmalar yaptı. Psikiyatri ihtisası sırasında da nöroloji alanında uygulama ve araştırmalarda bulundu. 28 yıllık psikiyatri uzmanlığı sırasında çeşitli ekollerden terapi eğitimleri aldı, çalışmalarında disiplinlerarası yaklaşımlar kullandı. Bireysel terapiler ve grup çalışmaları uygulamalarında sistemik yaklaşımlara yöneldi, daha kapsayıcı bir yöntem olarak gördüğü konstelasyon uygulamalarını da uygulama pratiklerine dahil etti. Dr. Göksan halihazırda özel kliniğinde danışanlarını kabul etmekte ve bireysel ve grup seanslarına devam etmekte olup zamanının önemli bir kısmını, 2015 yılında çalışmalarını eğitim ve uygulama boyutuna taşımak amacıyla kurduğu Disiplinlerarası Sistemik Araştırma, Uygulama ve Eğitim Ensitüsü'ne ayrırarak, eğitim ve süpervizyon çalışmalarını sürdürmektedir.

 • image02

  Emre Özgen

  Psikoloji alanındaki lisans derecesini 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nden alan Özgen, bilişsel psikoloji alanında doktora çalışmalarını 2000 yılında İngiltere’deki Surrey Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra aynı üniversitede önce doktora sonrası araştırmacı olarak (2000-2002) sonra da öğretim üyesi olarak çalışmaya devam etti. 2004 yılında Bilkent Üniversitesi’nde Psikoloji Bölümünü kuran Özgen burada 2012 yılına kadar bölüm başkanı olarak çalışmaya devam etti. Prof. Dr. Özgen, 2012 yılında Yaşar Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanlığına atandı. Başlıca araştırma ve uzmanlık alanları insan görsel algısı konusunda yoğunlaşan Prof Dr. Özgen’in bilimsel yayınları Journal of Experimental Psychology: General, Vision Research, Cognition, Visual Cognition, Memory and Cognition ve Perception gibi önemli uluslararası bilimsel dergilerde yayımlanmıştır.

 • image01

  Sema Safir Sümer

  Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İktisat ve Endüstri Mühendisliği bölümlerinden Yüksek Lisans ve Lisans derecesi vardır. Dünya Bankası, Dünya Sağlık Örgütü, Uluslararası Çalışma Örgütü, Avrupa Eğitim Vakfı ve Avrupa Komisyonu gibi uluslararası kalkınma kuruluşları ile çalışmaktadır. Türkiye, Doğu Afrika, Orta Doğu, Asya-Pasifik, Güney Doğu Asya ve Doğu Avrupa’daki farklı ülkelerde yürütülen kalkınma projelerinde görev almıştır. Başlıca uzmanlık alanları stratejik planlama, sonuç odaklı izleme ve değerlendirme, mesleki yeterlilikler, küçük ölçekli iş kurma ve geliştirme, sağlık politikaları, sağlık sistemi performans değerlendirmesi ve çıktı odaklı finansman modelleridir.

 • image01

  Yener Girişken

  Dr. Yener Girişken Türkiye’nin ilk ve lider nöropazarlama şirketi ThinkNeuro’nun kurucu ortağı ve CEO’su. ThinkNeuro özellikle reklam, alışveriş deneyimi ve marka konumlandırma alanlarında nöropazarlama araştırmaları hizmeti veriyor. İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nü bitirdikten sonra Kuzey Karolina Üniversitesi’nde pazarlama odaklı MBA yaptı. Girişken 2001-2005 yılları arasında ABD’de pazarlama araştırmaları alanında çalıştı. İstanbul Üniversitesi Pazarlama Bilim Dalı’nda doktorasını alan Girişken, ThinkNeuro’yu kurarak tüketici davranışlarının bilinçdışı motivasyonlarını araştırma konusunda araştırma teknikleri konusunda çalışmalar yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans Programında nöropazarlama dersleri veren Girişken nöropazarlama konusunda akademik makaleler yayınladı. Dr. Girişken Dünya Nöropazarlama İş ve Blim Konseyi (NMSBA)’nin Türkiye Başkanlığı görevini de sürdüyor.

 • image01

  Rıdvan Ak

  Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü'nden 2012 yılında mezun olan AK, piyano ve viyola konusunda eğitim aldı. TED ve Doğa Koleji'inde bir süre öğretmenlik yaptı. Sevda-Cenap And Müzik Vakfı'nda keman ve piyano dersleri veren AK, ıslıkla eserler icra ettiği ilk büyük konserini 2012'de Dünya Müzik Günü'nde verdi. Rıdvan Ak'ın ilgi alanları beden müziği ve ıslıkla Klasik Türk Müziği ve Klasik Batı Müziği icrasıdır. Halen Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Güzel Sanatlar Anabilim Dalı'nda yüksek lisans tez çalışmalarını sürdürmektedir.

 • image01

  Eser Mutlu

  Uzun yıllar uluslararası fuarlara seyahat organizasyonları ve fuar temsicilikleri yaptıktan sonra dünyada en son kişisel gelişim tekniklerinden biri olan Kahkaha Yogası tekniğini başlatan Hintli tıp doktoru Dr. Madan Kataria'dan 2011 yılında İsviçre'de Kahkaha Yogası Uluslararası Eğitmenlik Sertifikası alarak Türkiye'deki çalışmalarına başladı. Mutlu'nun çalışmaları arasında kurumsal motivasyon seansları, kongre ve konferanslarda ''Ice Breaker Kahkaha Egzersizleri’’, kanser hastalarına destek terapiler bulunmaktadır. Mutlu'nun Kahkaha Terapisti olarak yürüttüğü gönüllü çalışmaları arasında LÖSEV (çocuklar ve aileleri için) Kahkaha Terapileri, "Başkent'te Hayata Bağlanıyoruz" projesi kapsamındaki terapiler, kanser hastalarına destek Kahkaha Terapileri ve dünyada bir ilk olarak gerçekleşen Trabzon E Tipi Kapalı Cezaevi'nde mahkumlar ve ceza infaz memurları ile Kahkaha Terapisi bulunmaktadır.

 • image02

  Eşref Armağan

  Ressam

  Eşref Armağan 1953 yılında İstanbul'da doğdu. Doğduğunda bir gözü mercimek büyüklüğünde idi, diğer gözün oluşumu neredeyse tamamlanmış olmasına karşın o gözün de fonksiyonları yetersizdi. 2004 yılında dehasından etkilenen Harvard Üniversitesi tarafından beyin ve göz taraması için davet edildi. Göme engellilerde karanlık olan görme korteksi, eşref bir nesneye dokunduğunda aydınlandı ve Eşref çizim yapmaya başladı. Bu olaydan sonra, Eşref New Scientist dergisindeki bir makalenin konusu oldu. Çizimlerinde sadece 5 renk ve siyahı kullanan Eşref, aklındaki resmi sergilemek için bu renkleri karıştırmaktadır.

 • image01

  Metin Akman

  Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü'nden lisans derecesine sahip olan Akman Bilkent Üniversitesi'nde de Hukuk ve İktisat yüksek lisans derecesine sahiptir. Akman kariyerine 1989 yılında ürün menajeri olarak Unilever'de başlamış ve ilerleyen dönemlerde girişimci olarak kimya, gıda ve tarım alanlarında başarılı projeler yürütmüştür. Akman gönüllü çalışmaları kapsamında Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve BIAC Gıda ve Tarım Komitesi Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Halen Trouw Nutrition Türkiye Genel müdürü ve Anako Yumurta ve Yumurta Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı'dır.

 • image01

  Mustafa Eray Yücel

  Yücel, lisans öğrenimini Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladıktan sonra, İktisat Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini Bilkent Üniversitesi’nde (2000, 2005) aldı. 2003-2013 arasında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nda Araştırmacı ve Ekonomist olarak görev yaptıktan sonra, Özyeğin ve Kadir Has Üniversitelerinde dersler verdi. Halen Kadir Has Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak görev yapmakta olan Yücel, uygulamalı ekonometri çalışmaları yürütmektedir.

 • image01

  Esmeray

  Esmeray Kars merkez doğumlu, ilkokul mezunudur. 1988 ylında İstanbul'a gelerek çeşitli işlerde çalışmış ve 1993 yılında Trans kimliğini açık etmiştir. İlerleyen dönemde zorunlu olarak 5 yıl seks işçiliği yapan Esmeray 2001 yılında Amargi Kadın Akademisi'nin kurucuları arasında yer almıştır. 10 yıldır profesyonel olarak tiyatro oyuncusu olan Esmeray, çarşamba günleri Taraf gazetesinde makale yazmaktadır. Esmeray bekardır.

 • image01

  Timuçin Oral

  Tıp doktoru ve Psikiyatri profesörüdür. İki yıl pratisyen hekim olarak çalıştıktan sonra 23 yıl Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde görev yapmıştır. Daha önce Yeditepe Üniversitesi Tıp ve Dişhekimliği Fakültelerinde sözleşmeli öğretim üyesi olarak psikiyatri dersleri, altı yıl da İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde psikoloji lisans ve yüksek lisans, Boğaziçi Üniversitesi'nde doktora dersleri vermiştir. Uluslararası Bipolar Bozukluklar Derneği (ISBD) üyesi ve 2012-16 yılları ISBD Board of Counselors Avrupa Temsilci'sidir. Temel ilgi alanı bipolar bozukluklar birçok ulusal ve uluslararası bildiri ve makale sahibidir. Aynı zamanda birçok kitap bölümü, kitap editörlüğü ve eş yazarı olduğu “Araştırma ve Klinik Uygulamada Biyolojik Psikiyatri- Duygudurum Bozuklukları” adlı bir de kitabı bulunmaktadır.

 • image01

  Sezai Aydın

  Ankara Üniversitesi İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi mezunu olan Aydın, aynı zamanda Şehir Tiyatroları sanatçısıdır. Aydın bugüne kadar birçok oyunda görev almıştır. Tiyator çalışmalarının yanından sinema ve dizi filmlerde de rol alan Aydın, yıllarca birçok ünlü yerli ve yabancı karakterin seslendirmesini başarıyla yürütmüştür. Aydın'ın en bilinen seslendirmeleri Rocky BAlboa, Rambo, Çakmaktaş Ailesi ve Cosb Show'dur. Aydın halen seslendirme ve dizi çalışmalarına devam etkemte olup ayrıca Başkent İletişim Bilimleri Akademisi'nde, eeslendirme ve oyunculuk eğitimleri vermektedir.

TEDx HAKKINDA

TED

Fikirlerin dünya çapında yayılmasına ve gelişmesine ön ayak olmak amacıyla 1984 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde kurulan TED birçok çalışma alanından konusunda uzman konuşmacıların katılımı ile yılın belirli dönemlerinde, ABD ve İngiltere'de çeşitli toplantılar düzenlemektedir. TED organizasyonları büyük bir katılımcı kitlesine çeşitli konularda fikir alışverişinde bulunma ve konunun uzmanlarından bilgi alma olanağı sunmaktadır.

Lisansları TED Global tarafından belli kurallar çerçevesinde verilen TEDx organizasyonları; kuralları TED Global tarafından koyulmak şartıyla kendi bölgelerinde benzer bir faaliyet yapma hakkına sahip olurlar. Herhangi bir maddi kazancın beklenmediği (ve lisans kuralları tarafından da sınırlandırıldığı) bu organizasyonlar, TED'i rehber alarak gerçekleştirilmektedir.

TED'i kendi Twitter (www.twitter.com/tedxtunali) ve

Facebook (www.facebook.com/TEDxTunali) hesapları üzerinden de takip edebilirsiniz.

PROGRAM - 17 Ekim 2015 Cumartesi

10:00-10:10 - "Merhaba"
Açılış Konuşmaları

10:10 - 10:20 Açılış - Ü. Barış Urhan
10:25 - 10:40 Kahkaha Terapisi - Eser Mutlu
10:45 - 11:00 Bipolar Algılar - Timuçin Oral
11:05 - 11:20 Kokusuz Bir Hayat mı? - Sema Safir Sümer
11:25 - 11:40 TED Global Video - Video

11:40 - 12:10 Kahve Arası

12:10 - 12:30 Görülmeyen Sanat - Eşref Armağan
12:35 - 12:50 Bu Elbise Ne Renk? - Emre Özgen
12:55 - 13:10 Cinsiyet Algısı - Esmeray

13:10 - 14:10 Öğle Yemeği

14:15 - 14:30 Islığın Sesi - Rıdvan Ak
14:35 - 14:50 Kucaklaşan Disiplinler: Değişimin Bilimi - Yener Girişken
14:50 - 15:10 Çok Bilmiş İnsan - Kemal Göksan
15:15 - 15:35 TED Global Video - Video

15:40 - 16:10 Kahve Arası

16:15 - 16:30 Bir Ses Bin Algı - Sezai Aydın
16:35 - 16:50 İstatistiğin Doğru Söylemesini mi İstiyorsunuz? Daha Fazlasını İsteyin - Eray Yücel
16:55 - 17:10 TED Global Video - Video
17:15 - 17:30 6. His-Yedinci Algı - Metin Akman


17:35 - 17:40 Kapanış - Ü.Barış Urhan

MEKAN

CERMODERN

CerModern'e ulaşmak çok kolay. CerModern'e ister yaya, ister otobüs veya metro, isterseniz özel aracınızla çok rahat ulaşabilirsiniz.

Sıhhiye metro durağı, Gençlik Parkı ve Adliye otobüs durakları 10 dk. yürüme mesafesinde olup özel araçlar için açık hava otoparkımız bulunmaktadır.

Adres: Altınsoy Cad. No:3 06101 Sıhhıye, Ankara, Türkiye

http://www.cermodern.org


DANIŞMA KURULU
(Soyadı sırasına göre)

 • Eray AKDAĞ

  TÜSİAD Ankara Daimi Temsilcisi ve TBMM İle İlişkiler Sorumlusu

 • Prof. Dr. Bülent ÇAPLI,

  Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi

 • İbrahim DOĞAN,

  AnadoluJet Genel Müdürü


 • Emin ERGİN,

  Ortadoğu A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

 • Helün FIRAT,

  Cer Modern İcra Kurulu Üyesi

 • Ebru ÖZDEMİR,

  LİMAK Holding Yönetim Kurulu Üyesi


 • Ali ÜSTÜNDAĞ,

  ltek Medya Genel Müdürü


SPONSORLAR

ANA SPONSOR


   

SPONSORLAR

       
         

EKİP

 • Ü. Barış URHAN,

  Küratör / Lisans Sahibi

  TÜSİAD Ankara Daimi Temsilciliği / TBMM İle İlişkiler Uzmanı

 • Itır KAŞIKÇI

  Eş-Lisans Sahibi

 • Nilay ARKÜN

  Global Shapers

  Ankara Hub Küratörü

 • Kadir DENİZ

  Sponsorluk, Kurumsal İlişkiler ve Koordinasyon Ekip Direktörü

  Global Shaper

 • Orkun BALCI

  TEDxTunalı Lojistik Sorumlusu

  Global Shaper


 • Koordinasyon Ekibi

 • Gülden Budak

 • Ogün Davutoğlu

 • Selin Kıral

 • Ayşegül Oltulu

 • Can Özgüven

 • Öncü Irmak Sancar

 • Nazlı Irmak Vural

 • Cem Taylan Özüdoğru

 • Haydar İleli

 • Olgu Dervişler


 • Destek Veren Sanatçılar

 • Gülbahar Karabulut - Piyano

  Rıdvan Ak'ın sunumu - Son Eser

 • Canberk Özen - Piyano

  Rıdvan Ak'ın sunumu - İkinci Eser

 • Şeref İşler - Viyolonsel

  Rıdvan Ak'ın sunumu - İlk Eser

 • Sinan Yeşilyurt - Kanun

  Rıdvan Ak'ın sunumu - İlk Eser

 • Emre Sazak - Ritm, Perküsyon

  Rıdvan Ak'ın sunumu - İlk Eser


 • Diğer Global Shapers Ankara Hub Üyeleri

 • Beliz Bediz

 • Nihansu Eroğlu

 • Yunus Can Esmeroğlu

 • Kerem Kaçar

 • Büşra Kamiloğlu

 • Ümit Cenk Özkan

 • Umut Pamuk

 • Özge Tüzümet


GALERİ

TedxTunalı sonrasında bu bölümden tüm video ve fotoğralflara ulaşmanız mümkün olacaktır.BAŞVURU

TEDxTunalı başvuruları sona ermiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.